Hakkında / About

Seyma Cavusoglu FotoDr. Psikolog Şeyma Çavuşoğlu, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra, Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden Psikoloji lisans derecesini almıştır. Ardından, La Salle Ünivesitesi’nde (Philadelphia, ABD) Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesini (M.A.) tamamlamıştır. Lesley Üniversitesi’nde (Cambridge, ABD) Dışavurumcu Sanat Terapileri alanında doktora programını bitirmiştir (Tez konusu: Sanat ile ifade edilen equanimity (eşgörü) deneyimi; tezi: https://digitalcommons.lesley.edu/expressive_dissertations/103).

Meslek hayatına 2007 yılında, sanat terapisi ile ilk tanıştığı Pennsylvania eyaletindeki Central Montgomery Mental Health / Mental Retardation Center’da grup ve bireysel psikoterapi çalışmaları ile başlamıştır. Bu dönem zarfında pek çok sertifika programına devam etmiştir. Bunlardan bazıları şöyledir: Focusing Psikoterapi Tekniği Eğitimi (2018); Theraplay Oyun Terapisi ve Marschak Etkileşim Metodu sertifika programı (2012-2018); Mindfulness-Temelli Stres Azaltma Programı (Nisan-Haziran 2018); Mindfulness-Temelli Kum Terapisi Programı (Ekim 2015-Mayıs 2016); Euroasian Gestalt Eğitim Programı (Aralık 2012-Haziran 2013); Travma Odaklı Sanat Terapisi Eğitimi (2012); Hızlandırılmış Deneyimsel Dinamik Psikoterapi (Ocak-Haziran 2008); Philadelphia College of Osteopathic Medicine bünyesinde Arthur Freeman ile Kognitif Terapi Sertifikası (Eylül 2007-Haziran 2008); Beck Institute bünyesinde Kognitif Terapi Sertifikası (2008). Aynı zamanda, Şeyma, Dr. Psikolog Elvin Aydın Keleş ile Transaksiyonel Analiz eğitimine Şubat 2021’den beri devam etmektedir.

Şeyma, Theraplay Oyun Terapisi kitaplarının çevirmen ve editörleri arasında yer almıştır; 2009’dan beri kaleme aldığı bir blogu (www.seymacavusoglu.com) ve bir şiir kitabı bulunmaktadır (Dışarıda/Out, 2019, Gün Yayıncılık). Yılın büyük bir kısmında Kaz Dağları’nda, belli dönemlerde de İstanbul’da yaşamaktadır.

Şeyma, Kaz Dağları’nda, gruplara – psikolog ve psikolojik danışmanlara yönelik – Sanat Terapisi eğitimleri vermekte, ve çevrimiçi bireysel psikoterapi, atölye ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu için aşağıdaki e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için: seymacavusoglu@gmail.com

Seyma Mandala 2019

Seyma received her undergraduate degree in Psychology from Koc University, Istanbul, Turkey in 2005. Later on, she received her Master of Arts degree from La Salle University, Philadelphia, PA, in Clinical Counseling Psychology, in 2007; and her Ph.D. degree from Lesley University, Cambridge, MA in Expressive Therapies, in 2020. Her dissertation topic was: The experience of equanimity expressed through art: How artmaking facilitates the practice of equanimity. The dissertation can be found via https://digitalcommons.lesley.edu/expressive_dissertations/103. Seyma started her career in Central Montgomery Mental Health / Mental Retardation Center, Norristown, PA, as an individual and group psychological counselor. Since she returned to her hometown Istanbul, she has been working in private practice as a psychotherapist, trainer and supervisor. She provides online psychotherapy, trainings and supervision in Turkish and English.

Contact info: seymacavusoglu@gmail.com

img_1557

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: